Сауна дає змогу оздоровити організм лише за наявності в ній сприятливого клімату, який неможливий без правильно виконаної вентиляції. Завдяки їй нагрівання приміщення відбувається значно швидше. Крім того, грамотна система вентиляції збільшує термін служби сауни, оскільки вона запобігає появі цвілі та грибків.

Варіанти вентиляційних систем сауни

У лазнях і саунах зазвичай використовують припливно-витяжну вентиляцію. Ще під час проектування будівлі мають бути передбачені всі необхідні для вентиляційної системи отвори. Фундамент має бути обладнаний спеціальними віддушинами. Необхідна в цьому разі «біла підлога» облаштовується за допомогою дощок, між якими залишаються незначні щілини (до 5 мм). У кутах же потрібно виконати отвори, які зазвичай ховають за вентиляційними решітками.

Хорошим витяжним пристроєм, придатним для обладнання вентиляції в лазні, є піч. Вона має бути розташована в самому банному відділенні, а її витяжний отвір слід розташовувати нижче, ніж знаходиться рівень «білої підлоги».

Також вентиляцію в лазні можна облаштувати за іншим принципом. Над піччю розташовують вхідний отвір, а на протилежній стіні і трохи нижче — вихідний. Але в такому разі потрібно обладнати вихідний отвір вентилятором.

У будь-якому разі вентиляційна система має бути влаштована так, щоб повітрообмін був достатнім, а температура від цього не знижувалася. За запевненнями фахівців, необхідно, щоб повітря в сауні оновлювалося близько 10-ти разів протягом години.

Чого слід уникати

При розташуванні печі безпосередньо в парній слід пам’ятати, що оновлення повітря може відбуватися лише в той час, поки вона топиться. Якщо ж піч розташована в мийному відділенні, для неї не підходить описана вище вентиляційна система. У такому разі вентиляційний отвір має бути виконано біля печі, на відстані трьох метрів від підлоги.

У всіх випадках слід пам’ятати, що розташовувати витяжні отвори на одному рівні не можна. Інакше повітряні потоки будуть об’єднуватися. Припливний отвір не слід розміщувати в стелі, а витяжний, відповідно, в підлозі. У такому разі нагрівання приміщення відбуватиметься занадто довго.

Знаючи, яким чином правильно облаштувати в сауні або лазні вентиляційну систему, а також чого слід уникати під час її створення, ви зможете самі зробити так, що у вашій парній постійно буде свіже повітря.